Український проєкт вперше переміг на міжнародному конкурсі активних будинків Active House Label Award 2019

Український проєкт багатоквартирного active house ZEMP.HOUSE здобув перемогу в міжнародному конкурсі активних будинків Active House Label Award 2019 в номінації Design Building with Radar. Конкурс відбувся в рамках 7th Active House Symposium в Торонто, Канада. 

ZEMP.HOUSE — це проєкт багатоквартирного будинку, стіни та частини перекриттів якого складаються з технічних конопель. ZEMP.HOUSE розроблений відповідно до підходу сталого розвитку та створення комфортних, енергоефективних і екологічних будинків Active House. 

Автори проєкту — співзасновник студії SHOVK архітектор Андрій Лесьо (молодший) і CEO платформи OKNA.ua, CEO архітектурної майстерні Prostir Андрій Лесьо.  

Український проєкт вперше переміг на міжнародному конкурсі активних будинків Active House Label Award 2019

Це перший багатоквартирний active house, що повністю відповідає вимогам сталого розвитку і створює здорові умови для проживання.

Перемога в конкурсі Active House Label Award 2019 є вже другою перемогою проєкту. У липні 2019 року ZEMP.HOUSE отримав гран-прі на Active House Days в Україні.  

CEO платформи OKNA.ua, CEO архітектурної майстерні Prostir Андрій Лесьо: “ZEMP.HOUSE розроблений відповідно до підходу сталого розвитку. Використання екологічного будівельного матеріалу з коноплі, сучасних розумних віконних систем та зелених джерел енергії дозволило отримати найвищі параметри з комфорту та енергоефективності. Наприклад, витрати на обігрів ZEMP.HOUSE складуть всього $ 70 на рік для помешкання площею 181 м2! А версія Zero ZEMP.HOUSE виробляє більше енергії, аніж споживає на всі потреби — побутові прилади, гарячу воду, опалення та кондиціонування. Розумна система провітрювання, максимум природного світла, зелені зони з барбекю та зонами для спорту, вертикальне фермерство створюють простір для здорового життя на якісно новому рівні”.

zemp house

Довідка: 

Active House (https://www.activehouse.info/) — недержавна система добровільного маркування будинків, як німецька Passive House, які входять до nZEB — напрямку в будівництві з близьким до нуля споживанням енергії.  Система Active House враховує комфорт, енергоефективність та вплив на довкілля і висуває високі вимоги проєктувальникам та будівельникам, що значно перевищують українські та європейські державні стандарти енергоефективності та комфорту (якості повітря, освітлення, температурного режиму) і висувають нові умови з мінімізації генерації CO2 при будівництві та експлуатації.
Історія співпраці Active House та України

2017 рік — реалізований проєкт Optima House визнаний першим активним будинком в Україні в рамках міжнародного конкурсу на 5th Active House Simposium, Данія.

2018 рік — Active House Days відбулися в Україні, де була анонсована платформа з навчання Active House Academy. 110 осіб пройшли базовий курс Active House Basic Course. 2 українські проєкти вийшли в шорт-лист нарівні з Німеччиною, Італією та Китаєм.

2019 рік — в Лондоні  підписано угоду про офіційне прийняття національного Альянсу активного будинку України в міжнародний Active House Alliance. 13 проєктів активних будинків беруть участь в конкурсі на національному етапі. 9 проєктів подаються на міжнародний етап. Український проєкт багатоквартирного будинку ZEMP.HOUSE вперше здобуває перемогу міжнародного Active House в Канаді.

Active House Label Award 2019